Executive Committee

2022

President: Clifford Daniels
Vice-President: Robert Friedman
Secretary: Robert Heffron
Treasurer: Nelson Kohn
Sergent at Arm: Raymond Valentine
Members-At-Large:   

  • 10 years & over: Derek Green

  • 6-10 years: Jacob Pridemore

  • 1-5 years: Heather Moore

Committee Chairpersons

 

Attendance: Heather Monroe

Banquet & Awards

  • Chairperson: Ronnie McCain

  • Committee Members: James Diggs, Joe Cook,
    Kenny Baker, Lawrence Daniels, Robert Wobberking, Leo Bullie, Jay Buck

Film Review

  • Chairperson: James Byrd

  • Committee Members: Alvin Dickenson, Jim Kauffman, Wayne Owens, Sr., Fred Cirrani

Finance & Audit: ​Debbie Wienberg, Mark Graves,
Rob Friedman, Todd Taylor

Legal: Stuart Hindman
Membership 

  • Chairperson: Norm Henn

  • Applicants: James Byrd

  • James Boyd

  • Probationary 1: Reggie Cornish, Rob Friedman,
    Jeffrey Mosteiko

  • Probationary 2: Fred Cirrani, Gilbert Jackson,
    Alvin Dickenson

Menton Award: Pat Nagle
Elections & Nominations: Don Charney / Kiah Nowlin
Publicity

  • Chairperson: Jacob Pridemore

  • Committee Members: Keith Salkowski, Jay Buck

Rules & Mechanics

  • Chairperson: Norm Henn

  • Don Mettee

  • Referee: Tom O'Hara, Jonah Monroe, 

  • Umpire: Michael Byrne, Hilbert Byers, Patrick Holt

  • Deep Wing: Rody Knapp, Christopher Whitling

  • Up Wing: Bob Heffron, Dorsey Skinner

  • Center Judge: Patrick Holt

Scrimmages: Bob Wobbeking
Technology: Williams Web Design

2021

President: Wayne Owens, Sr
Vice-President: Bob Heffron
Secretary: Robert Friedman
Treasurer: Clifford Daniels
Sergent at Arm: Raymond Valentine
Members-At-Large:   

  • 10 years & over: Lawrence Daniels

  • 6-10 years: Jacob Pridemore

  • 1-5 years: Mark Graves

Committee Chairpersons

 

Attendance: Heather Monroe

Banquet & Awards

  • Chairperson: Ronnie McCain

  • Committee Members: James Diggs, Joe Cook,
    Kenny Baker, Lawrence Daniels, Robert Wobberking, Leo Bullie, Jay Buck

Film Review

  • Chairperson: James Byrd

  • Committee Members: Alvin Dickenson, Jim Kauffman, Wayne Owens, Sr., Fred Cirrani

Finance & Audit: ​Debbie Wienberg, Mark Graves,
Rob Friedman, Todd Taylor

Legal: Stuart Hindman
Membership 

  • Chairperson: Norm Henn

  • Applicants: James Byrd

  • James Boyd

  • Probationary 1: Reggie Cornish, Rob Friedman,
    Jeffrey Mosteiko

  • Probationary 2: Fred Cirrani, Gilbert Jackson,
    Alvin Dickenson

Menton Award: Pat Nagle
Elections & Nominations: Don Charney / Kiah Nowlin
Publicity

  • Chairperson: Jacob Pridemore

  • Committee Members: Keith Salkowski, Jay Buck

Rules & Mechanics

  • Chairperson: Norm Henn

  • Don Mettee

  • Referee: Tom O'Hara, Jonah Monroe, 

  • Umpire: Michael Byrne, Hilbert Byers, Patrick Holt

  • Deep Wing: Rody Knapp, Christopher Whitling

  • Up Wing: Bob Heffron, Dorsey Skinner

  • Center Judge: Patrick Holt

Scrimmages: Bob Wobbeking
Technology: Williams Web Design